Ο Dak Prescott των Cowboys ρίχνει το pick-six στο καταστροφικό πρώτο ημίχρονο εναντίον των Packers

Οι Cowboys σχεδόν έχασαν χωρίς σκορ στο πρώτο τους μισό των πλέι οφ 2023-24.

Και αν δεν είναι προσεκτικοί, το δεύτερο ημίχρονο που θα ακολουθήσει μπορεί να είναι το τελευταίο τους στη σεζόν.

Οι Packers, οι οποίοι μπήκαν ως αουτσάιντερ 7,5 πόντων αφού εξασφάλισαν θέση μπαλαντέρ NFC κερδίζοντας τρεις σερί και έξι από τα οκτώ για να τελειώσουν τη σεζόν, πυρπόλησαν τους Cowboys για 27 συνεχόμενους πόντους στο πρώτο ημίχρονο πίσω από την ισχυρή επίθεση τους και παράλογη άμυνα στο σημείο.

Οι Packers έλαβαν πρώτα τη μπάλα και αμέσως ξεκίνησαν με ένα drive 12 παιχνιδιών που κατέληξε σε ένα touchdown από τον Aaron Jones.

Οι Packers που τρέχουν πίσω ο Aaron Jones έτρεξαν για δύο touchdown στο πρώτο ημίχρονο εναντίον των Cowboys. Getty Images
Ο στρατηγός των Cowboys Dak Prescott, δεύτερος από τα δεξιά, κατευθύνεται προς τον πάγκο αφού κόπηκε η πάσα του και επέστρεψε για ένα touchdown από τον Darnell Savage του Green Bay Packers την Κυριακή. AP

Οι Cowboys είχαν την ευκαιρία να ανταποκριθούν, αλλά ένα παιχνίδι έξι παιχνιδιών τελείωσε με ένα punt και ο Dak Prescott έριξε μια αναχαίτιση στον πρωταγωνιστή Jaire Alexander στην επόμενη κατοχή τους, η οποία στη συνέχεια δημιούργησε ένα δεύτερο βιαστικό touchdown για τον Jones πριν από το τέλος του πρώτου. τέταρτο.

Οι Packers σκόραραν ξανά με μια πάσα του Jordan Love στο touchdown στον Dontayvion Wicks με 3:23 για να συνεχίσουν στο δεύτερο τέταρτο, και στο επόμενο τέταρτο, ο Prescott έκανε ένα δεύτερο κόψιμο, αυτό επέστρεψε για ένα touchdown από τον Darnell Savage Jr.

Οι Cowboys τελικά μπόρεσαν να περάσουν στο γήπεδο στην τελευταία κίνηση του ημιχρόνου, φτάνοντας τελικά στη γραμμή 1 υάρδας των Packers και σκοράροντας με μια πάσα του Prescott για να τελειώσει ο Jake Ferguson.

Ο Ντακ Πρέσκοτ έριξε δύο κοψίματα, συμπεριλαμβανομένου ενός εκλεκτού-έξι, στο καταστροφικό πρώτο ημίχρονο των Cowboys. Getty Images

Οι Cowboys έμειναν πίσω με 27-7 στο ημίχρονο και θα πάρουν την πρώτη κατοχή του τρίτου δεκαλέπτου, αλλά κρατήθηκαν σε γκολ πεδίου.

Μια ήττα στους Cowboys πιθανότατα θα τροφοδοτήσει τις εικασίες για αλλαγή προπονητή από τον Mike McCarthy, τον επικεφαλής προπονητή της ομάδας από το 2020 που τους οδήγησε στα πλέι οφ για τρίτη συνεχόμενη σεζόν.

Μεταξύ των αξιοσημείωτων προπονητών που είναι διαθέσιμοι είναι ο Bill Belichick, ο οποίος χώρισε με τους Patriots και τον πρώην επικεφαλής των Titans, Mike Vrabel.