Οι Brentford και Villa χρεώνονται για έξαρση | Η Express Tribune

ΛΟΝΔΙΝΟ:

Μπρέντφορντ και Άστον Βίλα Και οι δύο κατηγορήθηκαν την Τετάρτη από την κυβερνώσα ομοσπονδία ποδοσφαίρου της Αγγλίας για τις συγκρούσεις αργά στον αγώνα τους στην Πρέμιερ Λιγκ το περασμένο Σαββατοκύριακο.

Υπήρχαν άσχημες σκηνές προς το τέλος της νίκης της Βίλα με 2-1 την Κυριακή, όταν ο Όλι Γουότκινς έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους στο 85ο λεπτό και πανηγύρισε μπροστά στους οπαδούς της πρώην ομάδας του.

Ο μέσος της Βίλα, Μπουμπακάρ Καμαρά, αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις λόγω βίαιης συμπεριφοράς μετά από συμπλοκή με πολλούς παίκτες.

Και οι δύο σύλλογοι έχουν κατηγορηθεί ότι δεν διασφάλισαν ότι οι παίκτες και το προσωπικό τους δεν συμπεριφέρθηκαν με ανάρμοστο ή/και προκλητικό τρόπο και έχουν προθεσμία μέχρι την Παρασκευή να απαντήσουν.

Ο Keane Lewis-Potter άνοιξε το σκορ για τον λονδρέζικο σύλλογο Brentford στο ημίχρονο.

Αλλά το παιχνίδι άλλαξε όταν Μπρέντφορντ Ο αμυντικός Ben Mee αποβλήθηκε περίπου 20 λεπτά μετά την πτήση του στον Leon Bailey.

Ο Άλεξ Μορένο ισοφάρισε στο 77ο λεπτό, με τον Γουότκινς να ολοκληρώνει την ανατροπή οκτώ λεπτά αργότερα.

Μετά τον αγώνα, ο προπονητής της Βίλα Ουνάι Έμερι είπε ότι θα αναλάβει δράση για να αντιμετωπίσει την απειθαρχία.

«Στο τέλος κάποιες στιγμές, κάποια συμπεριφορά και από εμάς, θα διαχειριστώ τη συμπεριφορά μας και θα την ελέγξω», είπε στο BBC. «Θα το αναλύσω με τους παίκτες μας γιατί δεν ήταν φυσιολογικό.

“Ήμασταν λίγο ενθουσιασμένοι και χρειαζόμασταν τον έλεγχο του εαυτού μας. Όταν αντιδράς έτσι, οι άλλοι παίκτες και ο άλλος αντίπαλος μπορεί να μην έχουν καλή συμπεριφορά όπως χρειαζόταν ο αγώνας.”

Ο Έμερι πρόσθεσε: «Θα διαχειριστώ όλα όσα κάναμε που δεν ήταν καλά και τα λάθη μας στη συμπεριφορά μας».

Η Βίλα που βρίσκεται στην τρίτη θέση βρίσκεται έναν βαθμό πίσω από την Άρσεναλ που είναι ηγέτιδα στην Πρέμιερ Λιγκ.