Οι Eagles καταρρέουν από την ήττα από τους Cardinals για να βάλουν τους Cowboys στη θέση του οδηγού NFC East

ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ — Ο Τζέιμς Κόνερ έτρεξε για ένα touchdown 2 γιαρδών με 32 δευτερόλεπτα να απομένουν, ο Κάιλερ Μάρεϊ πέταξε τρεις πάσες TD και οι Αριζόνα Καρδινάλς έκαναν ράλι από το έλλειμμα 15 πόντων για να ζαλίσουν τη Φιλαδέλφεια με 35-31 την Κυριακή και να διαταράξουν τη διαδρομή των πλέι οφ των Eagles.

Ο πρώην αμυντικός συντονιστής των Eagles, Jonathan Gannon, επέστρεψε στο Philly και πήρε τη μεγαλύτερη νίκη του ως προπονητής της Arizona. Σύμφωνοι, δεν υπήρξαν πολλοί από αυτούς για τους Cardinals (4-12).

Αλλά η τέταρτη ήττα των Eagles που δεσμεύτηκαν στα πλέι οφ αυτόν τον μήνα – και δεύτερη στο σπίτι – ήταν μια τεράστια οπισθοδρόμηση για τη θέση τους στο NFC.

Οι Eagles (11-5) θα μπορούσαν να είχαν κερδίσει το NFC East με νίκες εναντίον της Arizona και των New York Giants την επόμενη εβδομάδα.

Τώρα, το Ντάλας μπορεί να κερδίσει το τμήμα με μια νίκη την επόμενη εβδομάδα στην Ουάσιγκτον, και το Σαν Φρανσίσκο έχει κλειδώσει την πρώτη θέση στο συνέδριο.

Ο Τζέιμς Κόνερ πανηγυρίζει αφού σημείωσε το νικηφόρο touchdown στη νίκη των Cardinals επί των Eagles στις 31 Δεκεμβρίου 2023. Getty Images

Ο Jalen Hurts, ο οποίος πέταξε τρεις πάσες touchdown, επιλέχθηκε στην τελική ζώνη σε μια απελπισμένη αναταραχή για να τελειώσει το παιχνίδι.

Οι Eagles έχουν παίξει σχεδόν σαν μια ομάδα που αντιμετωπίζει ένα πιθανό ένα και τελειωμένο στην postseason και όχι σαν ομάδα που θα μπορούσε να κάνει ένα δεύτερο συνεχόμενο ταξίδι στο Super Bowl.

Υπήρχαν πολλές ευθύνες για να φύγουν: μια ξεκαρδιστική επίθεση που περιελάμβανε αναποφάσιστο play-call στο τέλος του αγώνα, ένα τρέξιμο παιχνίδι που δεν ξεκίνησε ποτέ και μια άμυνα που δεν μπορούσε να βγει από το γήπεδο.

Ο Kyler Murray πανηγυρίζει κατά τη νίκη των Cardinals επί των Eagles στις 31 Δεκεμβρίου 2023. Getty Images

Οι Cardinals σημείωσαν έλλειμμα 21-6 στο ημίχρονο με τη δύναμη των δύο πάσες touchdown του Murray στο τρίτο δεκάλεπτο που ισοφάρισαν το παιχνίδι σε 21-all.

Ο Χερτς έβαλε τους Αετούς μπροστά στο τέταρτο με ένα πέρασμα 9 υάρδας στον Ντάλας Γκέντερτ.

Κανονικά, αυτό θα ήταν αρκετό για να κερδίσεις ένα παιχνίδι στο Linc. Αλλά η άμυνα του Philly δεν μπορούσε να κρατήσει.

Η Jalen Hurts αντιδρά κατά την ήττα των Eagles από τους Cardinals στις 31 Δεκεμβρίου 2023. AP

Ο Κόρνερ Μπακ Kelee Ringo επισημάνθηκε για παρεμβολή πάσας και οι Cardinals χρησιμοποίησαν τα επιπλέον 29 γιάρδες για να ισοφαρίσουν το παιχνίδι 28-28 με 5:26 να απομένουν.

Ο Μάρεϊ χτύπησε τον Μάικλ Γουίλσον για ένα touchdown 5 υάρδας, δίνοντας στην Αριζόνα τρία touchdown σε τρεις κατοχές στο ημίχρονο.

Ο Τζέικ Έλιοτ πέτυχε ένα γκολ 43 γιάρδων με 2:33 να απομένουν για να δώσει στους Αετούς το τελευταίο τους προβάδισμα.

Ο Μάρεϊ είχε αρκετό χρόνο για να μεταφέρει τους Καρδινάλιους στη θέση του σκοράρισμα.

Χτύπησε τον Greg Dorch για ένα κέρδος 36 γιάρδων που έφερε την Arizona στους Eagles 5 και δημιούργησε το αποφασιστικό TD του Conner.

Οι Καρδινάλιοι είχαν συνολικά 449 γιάρδες επίθεσης.