Ο Bill Belichick πιάστηκε στο καυτό μικρόφωνο να ουρλιάζει στον διαιτητή μετά το τάιμ άουτ των Patriots

Ο Bill Belichick δεν παίζει μόνο με τους Patriots στην τελευταία θέση στο AFC.

Ο προπονητής των Patriots, του οποίου το μέλλον στο Foxborough ήταν υπό αμφισβήτηση όλη τη σεζόν καθώς οι απώλειες αυξάνονταν, πιάστηκε σε ένα καυτό μικρόφωνο να ουρλιάζει σε έναν διαιτητή στο δεύτερο τέταρτο της νίκης 26-23 της Νέας Αγγλίας επί των Broncos το βράδυ της Κυριακής.

Οι Patriots (4-11) αναγκάστηκαν να κάψουν το πρώτο τους τάιμ άουτ στο ημίχρονο με 5:25 να απομένουν αφού είχαν μόνο 10 παίκτες στο γήπεδο και ο Belichick φαινόταν να πίστευε ότι οι διαιτητές εντόπισαν τη μπάλα πολύ γρήγορα μετά τον επιθετικό γραμμικό γραμμή των Broncos, Quinn Meinerz. τιμωρήθηκαν για περιττή τραχύτητα, ωθώντας τους πίσω στη δική τους γραμμή των 22 υάρδων.

«Δεν μας δώσατε χρόνο! Μόλις εντόπισες την μπάλα!» Ο Belichick φώναξε καθώς η εκπομπή του NFL Network έδειχνε μια εναέρια άποψη του σταδίου πριν μεταβεί σε διαφήμιση.

Ο προπονητής των Patriots, Bill Belichick, μαλώνει με έναν διαιτητή κατά τη διάρκεια του δεύτερου δεκαλέπτου ενός αγώνα εναντίον των Broncos στις 24 Δεκεμβρίου 2023. Getty Images
Ο προπονητής των Patriots, Bill Belichick, πιάστηκε σε ένα καυτό μικρόφωνο να ουρλιάζει στους επισήμους. Getty Images

Οι Broncos έκαναν τέσσερα παιχνίδια αργότερα και οι δύο ομάδες αντάλλαξαν χαμένα γκολ πριν το Ντένβερ προηγηθεί με 7-3 στο ημίχρονο.

Ένα χτύπημα του Marvin Mims σε μια εναρκτήρια επιστροφή αργά στο τρίτο δεκάλεπτο συλλέχθηκε από τους Patriots και επέστρεψαν για ένα touchdown, δίνοντάς τους το δεύτερο touchdown τους σε έξι δευτερόλεπτα και προβάδισμα 23-7.

Ο Ράσελ Γουίλσον πέταξε δύο πάσες touchdown στο τέταρτο δεκάλεπτο για να βοηθήσει το Ντένβερ να ισοφαρίσει το παιχνίδι με 2:53, αλλά ο παίκτης των Patriots, ο Τσαντ Ράιλαντ, πέτυχε ένα γκολ 56 γιάρδας με δύο δευτερόλεπτα να απομένουν για να δώσει στη Νέα Αγγλία τη νίκη και πιθανότατα να τερματίσει τα πλέι οφ των Broncos. πιθανότητες.

«Ήταν ένα άγριο παιχνίδι. Είμαι πραγματικά περήφανος για τα παιδιά μας, τους παίκτες μας, τους προπονητές μας. Ξεκίνησα δύσκολα, αλλά αυτοί οι τύποι αντέκρουσαν πραγματικά, παρέμειναν εκεί», είπε ο Belichick στους δημοσιογράφους μετά το παιχνίδι. «Πραγματικά χαρούμενος για τη σκληρή δουλειά που έκαναν οι παίκτες και οι προπονητές μας και για το πόσο ανθεκτικοί ήταν».

Ο οπαδός της γραμμής των Patriots, Marte Mapu, αναγκάζει τον επιστρέφοντα των Broncos, Marvin Mims, να χαζέψει αργά το τρίτο τρίμηνο, στις 24 Δεκεμβρίου 2023. Getty Images

Οι Patriots κέρδισαν δύο από τα τρία τελευταία παιχνίδια τους μετά από ένα ξεκίνημα 2-10, καθώς η επίθεση έδειξε έναν παλμό με τον Bailey Zappe να παίρνει τη θέση του Mac Jones στο τέταρτο.

Η Νέα Αγγλία τελειώνει με μια κλίση δρόμου εναντίον των Bills την Κυριακή και ακολουθεί ένας εντός έδρας αγώνας εναντίον των Jets στις 7 Ιανουαρίου, όταν πολλοί θα αναρωτιούνται αν ο 71χρονος Belichick θα είναι προπονητής στον τελευταίο του αγώνα για τους Patriots.