Ο Bronny κάνει την 1η εκκίνηση του USC, πηγαίνει 0-for-7 στην ήττα

ΜΠΟΥΛΝΤΕΡ, Κολωνία — J'Vonne Hadley οδήγησε μια ισορροπημένη επίθεση με 15 πόντους και το Κολοράντο κράτησε το USC στους 21 πόντους στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς οι Buffaloes νίκησαν τους κοντόχειρες Trojans με 68-58 το βράδυ του Σαββάτου στο πρωτάθλημα. Μπρόνυ ΤζέιμςΠρώτη αρχή για τους Τρώες.

Ο Τζέιμς ήταν μη παράγοντας καθώς το USC έτρεξε με προβάδισμα 37-24 στο ημίχρονο. Οι αγώνες του συνεχίστηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, όταν ο Χάντλεϊ είχε 10 πόντους και το Κολοράντο ανέλαβε. Ο Τζέιμς ολοκλήρωσε τις βολές 0-για-7, με τρεις βολές να προέρχονται από το εύρος των 3 πόντων. Πρόσθεσε δύο ριμπάουντ και μια ασίστ σε 25 λεπτά.

Κόντι Ουίλιαμς σημείωσε 13 πόντους για τους Buffaloes (12-5, 3-3 Pac-12 Conference), οι οποίοι τερμάτισαν ένα σερί τριών ηττών. Τριστάν ντα Σίλβα και Ο Έντι Λάμπκιν Τζούνιορ. και οι δύο σημείωσαν 12.

Το Κολοράντο βελτιώθηκε σε 10-0 εντός έδρας και πήρε την 500η νίκη του στο CU Events Center.

Oziyah Sellers είχε ρεκόρ καριέρας 18 πόντους για τους Τρώες (8-9, 2-4), και Κόμπι Τζόνσον, DJ Rodman και Vincent Iwuchukwu όλοι σημείωσαν 10.

USC ήταν χωρίς Boogie Ellis, Isaiah Collier και Τζόσουα Μόργκαν. Ο Έλις (18,7 PPG) τέντωσε το οπίσθιο μηριαίο μια εβδομάδα νωρίτερα, αλλά έπαιξε στο προηγούμενο παιχνίδι των Trojans. Τότε ήταν που ο Collier (15,4 PPG) υπέστη τραυματισμό στο χέρι που θα τον κρατήσει εκτός τέσσερις με έξι εβδομάδες. Ο Μόργκαν (69% σουτ) έχασε το δεύτερο παιχνίδι του με λοίμωξη του αναπνευστικού.

Το Κολοράντο προηγήθηκε με 59-55 σε τρία λεπτά για το τέλος, όταν ο Γουίλιαμς σκόραρε στη λωρίδα. Ο Σίμπσον τρύπησε ένα βασικό τρίποντο με 1:13 για να τελειώσει και ο Λάμπκιν είχε ένα τέρας στα 48 δευτερόλεπτα, όταν ο προπονητής του USC, Άντι Ένφιλντ, πήρε μια τεχνική. Ο Γουίλιαμς έκανε ελεύθερη βολή για να ολοκληρώσει το σερί 9-0.

Το Κολοράντο σημείωσε 5-από-15 στα τελευταία 7 και πλέον λεπτά και παρόλα αυτά τελείωσε στο 56% σουτ στο δεύτερο ημίχρονο (18-από-32). Οι Τρώες ήταν 7-προς-29 (24%) στο δεύτερο ημίχρονο με 10 ανατροπές.

Ο Σέλερς ταίριαξε στα ύψη της καριέρας του στο πρώτο ημίχρονο με 16 πόντους, όταν οι Τρώες προηγήθηκαν με 37-24. Το Κολοράντο, μια ομάδα που σουτάρει μόλις ένα κλάσμα πάνω από το 50%, ήταν 9 στα 29 (31%).

Ο Σέλερς είχε τέσσερις πόντους για να ξεκινήσει ένα σερί 12-0, το οποίο καλύφθηκε από το παιχνίδι τριών πόντων του Τζόνσον για ένα προβάδισμα 27-11 στο 8:42.

Οι Buffaloes είχαν ένα κύμα 9-3 αργά για να φτάσουν στους 10, αλλά ο Σέλερς πέτυχε πέντε πόντους λίγο πριν το ημίχρονο.

Το Κολοράντο σημείωσε έξι γρήγορους πόντους στο ημίχρονο και το μετέτρεψε σε άνοδο 12-2, κλείνοντας σε 39-36 με λέι απ του Ντα Σίλβα. Οι Buffaloes ισοφάρισαν το παιχνίδι σε fastbreak λέι απ Τζούλιαν Χάμοντ Γ'και μετά Κιτζάνι Ράιτ σκόραρε για το USC, Λουκ Ο' Μπράιαν ανέβασε το Κολοράντο με 46-45 με τρίποντο, το πρώτο προβάδισμα των Buffs μετά το 9-8.

Το Κολοράντο μένει σπίτι για να αντιμετωπίσει τα σχολεία του Όρεγκον, ξεκινώντας με τους Ντακς την Πέμπτη. Το USC συνεχίζει το swing του στην Αριζόνα, ξεκινώντας με το Νο. 8 Wildcats την Τετάρτη.