Τι μάθαμε για τον Bronny James, starter του USC

Μια σειρά από τραυματισμοί στο USC Η σύνθεση δημιούργησε πρόσφατα ένα άνοιγμα για Μπρόνυ Τζέιμς για να ξεκινήσει το πρώτο του κολέγιο Κολοράντο το Σαββατο βραδυ. Μίζες Τζόσουα Μόργκαν, Boogie Ellis και Isaiah Collier Όλοι έμειναν στο περιθώριο, οπότε ο Άντι Ένφιλντ πρόσθεσε τον γιο του σταρ του ΝΒΑ ΛεΜπρόν Τζέιμς στην αρχική του πεντάδα.

Ωστόσο, η απουσία του Morgan (με μέσο όρο 2,3 BPG), του βετεράνου Ellis και προβλεπόμενη επιλογή ντραφτ του πρώτου γύρου του NBA Ο Κόλιερ πήρε τον φόρο του και οι Τρώες μπήκαν στο CU Event Center — το οποίο βρίσκεται σε υψόμετρο 5.430 ποδιών, το πέμπτο υψηλότερο στο κολεγιακό μπάσκετ — και έχασαν ένα προβάδισμα 13 πόντων στο ημίχρονο χάνοντας 68-58. Ήταν επίσης μια κρύα βραδιά για τον Τζέιμς, ο οποίος τελείωσε 0-για-7 με μόλις δύο ριμπάουντ και μία ασίστ.

Με την ήττα, οι Τρώες είναι πλέον 8-9 (2-4 Pac-12) με ΚΑΘΑΡΗ κατάταξη στα 90s. Θα χρειαστούν μια σημαντική αλλαγή για να κερδίσουν μια θέση στο NIT. Το τουρνουά NCAA δεν είναι ακόμη έγκυρη συζήτηση για το πρόγραμμα του Enfield.

Και όμως ο Τζέιμς, ο οποίος έπαιξε 25 λεπτά το Σάββατο το βράδυ, συνεχίζει να δείχνει την ανάπτυξή του, καθώς και μερικές από τις προκλήσεις που αντιμετωπίζει. Είναι επίσης σημαντικό να σημειωθεί ότι το ματς στο Boulder ήταν μόνο το ένατο παιχνίδι του ως παίκτης της κατηγορίας I. Ωστόσο, το USC θα χρειαστεί περισσότερα από τον πρωτοετή — και ολόκληρο το ρόστερ, πραγματικά — για να αλλάξει την τρέχουσα τροχιά του.

Εδώ, αναλύουμε όσα μάθαμε για τον Bronny James τον βασικό, και το USC χωρίς τους πρωταγωνιστές του.

Βασικά λεπτά παιχνιδιού του Τζέιμς στον αγώνα

Με 17:31 για να παίξει στο πρώτο ημίχρονο, ο Τζέιμς έκανε ένα επιθετικό φάουλ στον Κ. Τζέι Σίμπσον, τον πρώτο σκόρερ του Κολοράντο. Ήταν επίσης το δεύτερο φάουλ του Simpson στο παιχνίδι, που τον έστειλε στον πάγκο μέχρι περίπου το 14λεπτο. Χάρη σε αυτά τα δύο πρώιμα φάουλ, ο Simpson έπαιξε το υπόλοιπο του πρώτου ημιχρόνου πιο προσεκτικά από ό,τι συνήθως, και τελείωσε 2-for-6 πριν από την ανάπαυλα.

Ο Τζέιμς τον υπερασπίστηκε με επιτυχία σε πολλαπλές κατοχές και συνέχισε να αποδεικνύεται ως παίκτης πρόθυμος να κάνει αυτά τα παιχνίδια φασαρίας, τα οποία μπορεί να μην κερδίζουν πάντα αναφορά στο SportsCenter, αλλά εξακολουθούν να επηρεάζουν το παιχνίδι.

παίζω

0:17

Ο Κόντι Γουίλιαμς μπλοκάρει την προσπάθεια λέι απ του Μπρόνυ Τζέιμς

Ο Cody Williams κάνει ένα ωραίο αμυντικό παιχνίδι με αυτό το swat στην προσπάθεια σουτ του Bronny James.

Πρέπει να δουλέψει για τη διεκδικητικότητα του

Ο Τζέιμς λατρεύει να αναβάλλει και είχε καλό λόγο να το κάνει στην αρχή του παιχνιδιού. Οι συμπαίκτες του, συμπεριλαμβανομένων Oziyah Sellers, βοήθησε την USC να προχωρήσει σε νωρίς σερί και να τελειώσει το πρώτο ημίχρονο με 37-24. Αλλά δύο από τα πρώτα σουτ του Τζέιμς αποκρούστηκαν σε αυτό που ήταν ένα ξεκίνημα 0-για-5 για τον πρωτοετή μαθητή. Ακόμα προσπαθεί να βρει τον επιθετικό του ρόλο για αυτήν την ομάδα.

Ο αγώνας του Σαββάτου ήταν μια ευκαιρία για τον Τζέιμς να επιδείξει το πλήρες σετ δεξιοτήτων του που τον είχε κάνει έναν κορυφαίο 20 νεοσύλλεκτο γυμνασίου, αλλά δεν έπαιξε με την επιθετικότητα που θα του επέτρεπε να το κάνει αυτό. Είναι ξεκάθαρο, εξακολουθεί να ψάχνει για την ισορροπία μεταξύ της συμμετοχής των συμπαικτών του, κάτι που τα καταφέρνει καλά, και της αύξησης της απόδοσης του στο σκοράρισμα.

Παρά τους αγώνες, έδειξε υπόσχεση με σταθερή ενέργεια

Ο Τζέιμς έχασε τις πρώτες επτά βολές του και η ομάδα του δεν μπόρεσε να ταρακουνήσει τη βαθειά ξηρασία της ούτε στο δεύτερο ημίχρονο, ξεκινώντας 3-προς-15 από το γήπεδο μετά το ημίχρονο. Ωστόσο, ο Τζέιμς δεν φαινόταν ποτέ να χάνει την εμπιστοσύνη του. Αυτό έχει σημασία, ειδικά για έναν πρωτοετή. Συνέχισε να επιτίθεται στο δεύτερο ημίχρονο και η αμυντική του ένταση δεν μειώθηκε ποτέ ακόμα και όταν το Κολοράντο έφυγε με το σκορ και τελικά κέρδισε με 10.